CENNET KOYLARIMIZDA YELKEN EĞİTİMİ


Sizleri temel ve orta seviye yelken eğitimi alabildiğiniz, her akşam bambaşka adalarda yeni deneyimler ve tatlar yaşayabileceğiniz denizin renkli dünyasına davet ediyoruz…

Tarihler

Her yıl yaz sezonunda gerçekleştirdiğimiz eğitim programımız her Cumartesi Bodrum çıkışı sonrasında, Cuma günü tekrar Bodrum’a varışla tamamlanmaktadır.

Uygulanan Rotalar

Bodrum-Palamutbükü-Bozburun-Selimiye-Bencik- Datça-Knidos-Bodrum Ayrıca kapalı grup oluşturan dostlarımız için, Bodrum Milta Marina’dan cumartesi günü çıkış/cuma günü dönüş şartlarına uymaları koşulu ile konaklayacakları koyları kendilerinin tespit edebilecekleri şekilde de seyir planlamalarını değiştirme imkânı da bulunmaktadır.


Eğitimin İçeriği ve Ehliyetlendirme

Her gün iki ada arası günlük seyirlerimizi yaparken hem seyrin tadına varacağız hem de eğitimlerimizi Temel’den başlayarak Orta seviyeye kadar taşıyacağız. Eğitimin içeriğine ait detaylar aşağıdaki Eğitim İçerik Detayları başlığı altında mevcuttur. Programlar süresince hem mil yapıp eğitimlerimizi pekiştireceğiz, hem de keyifli limanlarda yorgunluk atacağız. İstanbul’daki iş temposu nedeniyle uzun zamanda elde edebileceğiniz seyir ve yelken tecrübesini yoğunlaştırılmış bir program ile daha kısa zamanda sağlayabileceksiniz. Bu sayede hafta tamamlandığında Kanada merkezli International Yacht Training (IYT) okulunun 72 ülkede geçerli uluslararası International Bareboat Skipper (BSS) ehliyetini alma fırsatınız da olacaktır.


CENNET KOYLARIMIZDA YELKEN EĞİTİMİ


Seyir Süresince Eğitime Katılmak Şart mı?

Hayır. Denizin ve yelken seyrinin keyfini aileniz veya arkadaşlarınız ile de paylaşabilirsiniz. Bir yandan sizler eğitiminizi sürdürürken öte yandan aileniz veya arkadaşlarınız da denizin ve yelkenin tadını çıkarabilirler.

Tekne ve Yaşam Şartları

Teknelerimiz Azuree 40’tır. 12 metre boyunda ve 3 kamaralı teknelerdir. Her kamara 2 kişiliktir. Bu çerçevede ister tek kişi katılıp bir kamarayı kendinize ayırtabilir, isterseniz kamaralarımızda çift kişi konaklayabilirsiniz.

EĞİTİM İÇERİK DETAYLARI

1. Denizcilik Terimleri, Yönler 2. Tekne Hakimiyeti 3. Tekne Elektrik ve Makine Sistemleri 4. Arma Donanımının Tanıtılması 5. Marina Giriş ve Çıkış Usulleri 6. Sefer Planı Esasları 7. Seyir Aletlerinin Tanıtımı ve Kullanımı 8. Harita Kullanımı 9. Harita Üzerinde Mevkii Atma 10. Pusula Sapması 11. CDMVT Ile Sapma Hesapları 12. Akıntı Seyri Hesaplaması 13. Parakete Seyri 14. Fenerler ve Şamandıraların Tanıtımı 15. Soğuk Su Şoku Bilgilendirmesi ve Hipotermide Alınabilecek Önlemler 16. Denize Adam Düştü Emercensi Eğitimi 17. Yangına Müdahale Prensipleri 18. VHF Kullanımı 19. Demirleme ve Demir Alma Eğitimleri 20. Yelken Prensipleri ve Trimleme 21. Yanaşma ve Ayrılma Manevraları


Eğitimin Ücretleri

Katılım tarihlerine göre eğitim bedelleri konusunda detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilir veya ilgili irtibat numarasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler

Eğitmen, liman harçları, marina giderleri, yakıt, transitlog ve gümrük masrafları fiyata dâhildir.

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

Yeme/ içme giderleri katılımcılara ait olup ortak veya özel alışveriş yapılabilir.

Ehliyetlendirme

Eğitim sonunda International Bareboat Skipper Sail (BSS) ehliyeti almak isteyen öğrencilerimiz, dönüşte sadece Kanada harç bedelini (200 €) ödemek suretiyle uluslararası geçerliliği olan belgelerini alabilirler.


Cennet Koylarımızda Yelken Eğitimi İletişim Formu


Siz de Cennet Koylarımızda Yelken Eğitimi’ne katılmak istiyorsanız, iletişim formunu doldurun biz size geri dönelim…

Tarık ŞİMŞEKALP Uzakyol Kaptanı International Yacht Training (IYT) Eğitim Koordinatörü

0532 464 5897 [email protected]

Translate